Biznesowe kartki i karnety dla firm

Firmy nie zamawiają raczej kartek wielkanocnych w kształcie jajka czy kurczaczka. Biznesowe kartki i karnety są proste, klasyczne, eleganckie. Nie ozdabia się ich również za bardzo.

Kiedy firma zamawia kartki i karnety wielkanocne, na których będzie wysyłać życzenia do swoich kontrahentów czy klientów, to może skorzystać z jednego z gotowych projektów lub stworzyć swój własny. Zrobienie takich kartek zleca się najczęściej firmie poligraficznej, z którą współpracuje się już od dłuższego czasu. W końcu w każdym przedsiębiorstwie trzeba co jakiś czas drukować wizytówki, foldery, zaproszenia, ozdobne opakowania czy inne elementy z logo firmy. Firmy poligraficzne współpracują z designerami, którzy tworzą między innymi projekty kartek i karnetów wielkanocnych. Są one bardzo gustowne oraz eleganckie. Jakie motywy pojawiają się na kartkach na Wielkanoc zamawianych przez firmy? Może to być ładna pisanka wycięta, naklejona lub wydrukowana. Pisanek może być też więcej, najczęściej pojawiają się trzy, na przykład w pionowym rzędzie. Dobrze prezentują się również kartki i karnety z baziami lub palmą wielkanocną. Zwykle ozdoby te mają stonowane kolory. Sama kartka często jest również w jakimś kolorze.

Zazwyczaj na kartkach wielkanocnych pojawia się napis „Wesołych Świąt czy „Alleluja”. W przypadku karnetów zamawianych przez firmy bardzo często zamiast tego umieszcza się logo firmowe. Może być ono umieszczone w różnych miejscach – na górze, na dole, z boku. Wszystko zależy od tego jaka koncepcja najbardziej spodoba się zamawiającym. Oczywiście logo i ozdoby na kartce muszą być do siebie odpowiednio dopasowane. Właśnie dlatego zwykle jednak pomoc designera jest bardzo przydatna. Może on przedstawić kilka pomysłów do wyboru. Warto też zwrócić uwagę na to, że kartki i karnety mogą być prostokątne lub kwadratowe. Poza tym ozdoby na prostokątnej wersji mogą być rozmieszczone tak, że patrzy się na nie stawiając kartkę na krótszym lub na dłuższym boku. Zazwyczaj w biznesowych kartkach na święta tekst życzeń jest od razu wydrukowany, a właściciel czy dyrektor firmy składa pod nimi tylko swój podpis. Zdarza się też tak, że firma robi samodzielnie kartki biznesowe. Potrzebna jest tylko osoba, która potrafi stworzyć na komputerze elegancką kartkę graficzną na Wielkanoc.