Darmowe szablony dla dzieci do drukowania i kolorowania

W Internecie jest sporo serwisów, gdzie można pobrać kolorowanki dla dzieci. Z takich gotowych szablonów kartek z rysunkami do kolorowania i malowania warto skorzystać chociażby przed Wielkanocą. Dzieci będą miały świetną zabawę, a przy okazji będą poznawały tradycje świąteczne.

Wielkanocna kolorowanka czy malowanka może ozdobić potem pokój dziecka lub być rodzajem własnoręcznie wykonanej kartki świątecznej, którą maluch może wręczyć na przykład babci i dziadkowi. Taka spontaniczna twórczość może być dla nich znacznie lepszym prezentem niż precyzyjnie wykonana wielkanocna kartka graficzna. Kolorowanie i malowanie jest bardzo dobrym zajęciem dla wszystkich dzieci. Dzięki niemu ćwiczą sprawność rąk, precyzję, sposób trzymania przyboru do pisania, a także uczą się kolorów oraz ich łączenia. W ten sposób rozwija się także wyobraźnia. Oczywiście wszystko to dzieje się jakby mimochodem, bo dla dzieci kolorowanki i malowanki to przede wszystkim świetna zabawa. Dzięki temu, że można korzystać z kolorowanek do wydruku powstaje bardzo duży wybór rysunków związanych z Wielkanocą. Z jednej strony rodzice mogą decydować o czym chcą dziecku opowiedzieć przy okazji kolorowania lub malowania, a z drugiej strony można też pozwolić zadecydować maluchowi co w tej chwili kolorować. Na dodatek nie trzeba nic płacić.

W każdym serwisie z kolorowankami do drukowania znajdują się różne kategorie. Wystarczy znaleźć „Święta Wielkanocne” i można już przeglądać dostępne szablony. Potem trzeba kliknąć na ten, który zostały wybrany i poszukać opcji „drukuj”. Po chwili mamy już w rękach wybraną kolorowankę. Bardzo często na rysunkach pojawiają się zajączki, kurczaczki i baranki. Jednak można też wybrać kolorowankę z pisankami, gdzie trzeba będzie faktycznie użyć wielu kolorów. Dla dziecka, które jest jeszcze za małe żeby malować prawdziwe pisanki, zrobić wielkanocny witraż czy stroik kolorowanki są bardzo dobrym pomysłem. Dzięki nim nasze pociechy mogą bardziej odczuć świąteczną atmosferę oraz swój wkład w świąteczne dekorowanie domu czy mieszkania. Dzieci, które posługują się już bez problemu myszką mogą również bawić się kolorowankami online, które potem również można wydrukować albo przesłać mailem wraz z życzeniami wielkanocnymi.