Motywy, obrazki i ozdoby na kartki świąteczne

Nawet proste i oficjalne wielkanocne kartki biznesowe mają jakieś ozdoby nawiązujące do Świąt. Istnieją różne symbole Wielkanocy, które mogą być rozmaicie przedstawiane na kartkach.

Jeśli chcemy samodzielnie zrobić kartkę wielkanocną, to możemy sami zadecydować co się na niej znajdzie i z czego będzie wykonane. Najczęściej znajdują się na niej kurczaczki, zajączki, baranki, pisanki, bazie, wiosenne kwiaty, palmy, stroiki świąteczne, koszyczki z jajkami. Można wykorzystać jeden z tych motywów albo kilka. W każdym razie ważne jest to, że kiedy patrzy się na kartkę powinna ona od razu kojarzyć się z Wielkanocą. Zresztą wskazywać może na to również jej kształt. Wielkanocna kartka w kształcie jajka to na pewno dobry i oryginalny pomysł. W jaki sposób można własnoręcznie ozdobić kartkę? Technik i koncepcji jest naprawdę mnóstwo. Można coś narysować, namalować, przykleić, wyhaftować. Wzory obrazków i dekoracji na kartki wielkanocne można znaleźć chociażby w Internecie.

Bardzo interesująco wyglądają także świąteczne kartki origami oraz kirigami. Dekoracja może znajdować się na pierwszej stronie albo w środku. Natomiast wyklejanie kartek różnymi materiałami jest o tyle ciekawe, że wyglądają one wówczas nietypowo, a często artystycznie. Wystarczy nawet na naszą składaną kartkę z bristolu nakleić kartonik w jakimś ładnym kolorze, a na niego zajączka i jajko wycięte z papieru o jeszcze innym kolorze. Właściwie bardzo proste, a efekt jest zupełnie inny niż kiedy kupimy zwyczajna kartkę z wydrukowanym na niej obrazkiem. Na kartkach, które kupujemy jest zwykle napis „Wesołych Świąt”, „Wesołego Alleluja”, „Alleluja” itp. Kiedy wykonuje się rękodzieło, to również warto pomyśleć o umieszczeniu takiego napisu. Można go na przykład wyhaftować lub zrobić z niteczek. Jest to co prawda bardzo pracochłonne, ale za to efekt będzie wyjątkowy. Najwięcej wspaniałych pomysłów mają dzieci. Rodzinne wymyślanie i robienie kartek wielkanocnych to naprawdę doskonały pomysł. Nie dość, że można stworzyć coś naprawdę ładnego i nietypowego, to jeszcze spędza się razem czas.