Trójwymiarowe kartki do robienia metodą quilling i scrapbooking

Piękne kartki wielkanocne handmade mogą być także Twoim dziełem. Istnieją różne ciekawe techniki dzięki którym powstają prawdziwe cudeńka. Można tu wymienić kartki z haftem krzyżykowym lub matematycznym, robione metodą guilling albo scrapbooking.

Technika quilling polega na odpowiednim zwijaniu papierowych pasków, formowaniu ich i układaniu z nich różnych rzeczy. W przypadku tworzenia kartki wielkanocnej dość łatwo można stworzyć baranka, ale można spróbować również kurczaka, zająca, pisanki czy bazie. Najlepiej używać kolorowego papieru dwustronnego. Wycinamy z niego paski, które zwijamy, sklejamy i odpowiednio formujemy. Potem naklejamy je na naszą kartkę. W ten sposób powstają dekoracje 3D. Podobnie jak w przypadku kartek kirigami czy origami jest to bardzo efektowne. Liczy się tutaj pomysłowość i wyobraźnia. Trzeba też posiada pewne zdolności manualne. W ten sposób można oczywiście tworzyć własnoręczne kartki na różne okazje, nie tylko na Wielkanoc. Podobnie jest zresztą z techniką scrapbooking.

Artystyczne kartki wykonane metodą scrapbooking robią naprawdę duże wrażenie. Nie ma tutaj żadnych konkretnych zasad, więc takie rękodzieło może być tym bardziej twórcze. Najprościej rzecz ujmując scrapbooking polega na wycinaniu i przyklejaniu różnych rzeczy w celach dekoracyjnych. Używa się tutaj oprócz nożyczek i kleju kolorowego papieru, różnych rodzajów materiału, wstążeczek, naklejek, kamyczków, koralików, ćwieków itp. Wszystko zależy od naszego pomysłu. Wycinając i naklejając można wyczarować przeróżne motywy wielkanocne, które będą się prezentowały naprawdę niezwykle.  Stworzenie pięknej kompozycji wymaga odpowiedniego projektu. Jednak bywa też tak, że ktoś tworzy swoją kartkę w sposób zupełnie spontaniczny. Tak czy inaczej najważniejszy jest efekt. Kiedy wręczymy komuś życzenia zapisane na takiej kartce będzie to jednocześnie wyjątkowy upominek. Oczywiście obecnie można kupić przeróżne, bardzo oryginalne i ładne kartki wielkanocne. Jednak kartka zrobiona samodzielnie ma dużo większą wartość emocjonalną. Daje też zwykle sporo satysfakcji jej twórcy.